Vedení Filharmonie Brno vypsalo výběrové řízení na orchestrální praxi do několika nástrojových skupin. Orchestrální akademie je připravena pro sezony 2023/2024 a 2024/2025, členové této akademie budou mít možnost veřejně vystupovat na abonentních koncertech Filharmonie Brno. Konkurzy proběhnou v lednu a únoru 2023.

 

Orchestrální akademie Filharmonie Brno (OAFB) je projekt, který umožňuje mladým talentovaným hudebníkům – studentům či čerstvým absolventům hudebních škol přijímaným na základě výběrového řízení – získat orchestrální praxi v profesionálním tělese. Filharmonie si touto cestou vychovává nové generace hráčů, kteří jednou mohou usednout do jejích řad. OAFB má za sebou šest sezon fungování a její plody jsou již nyní zjevné: někteří její absolventi jsou už členy našeho orchestru, jiní se do něj pravidelně vrací vypomáhat. Význam a cennost této zkušenosti pro umělecký růst mladých hudebníků i pro budoucnost orchestru je tak nezpochybnitelný.

 

Výběrové řízení na orchestrální praxi do nástrojových skupin II. houslí, viol, violoncell, fléten, fagotů, trumpet, lesních rohů, tuby a bicích nástrojů.

Přihláška ke stažení: doc PDF

Uzávěrka přihlášek: 4. 12. 2022

 

Výběrové řízení na orchestrální praxi do nástrojové skupiny klarinetů.

Přihláška ke stažení: doc PDF

Uzávěrka přihlášek: 22. 1. 2023